Sosyal Medya

RİZE

Rize'de uyuşturucu tacirlerine rekor ceza

Rize’de geçtiğimiz yıl Kasım ayında İyidere ilçesinde aracında 185 kilo uyuşturucu ile yakalanan ve bir yıldır Rize 1. ağır Ceza Mahkemesi’nde ’uyuşturucu ticareti yapmak ve uyuşturucu madde sağlamak" suçlamasıyla yargılanan sanığa, 25 yıl hapis ve 500 bin lira para cezası verildi.

Rize'de geçtiğimiz yıl Kasım ayında  İyidere ilçesinde aracında 185 kilo uyuşturucu ile yakalanan ve bir yıldır  Rize 1. ağır Ceza Mahkemesi'nde 'uyuşturucu ticareti yapmak ve uyuşturucu madde sağlamak" suçlamasıyla yargılanan sanığa, 25 yıl hapis ve 500 bin lira para cezası verildi.
 
Konuyla ilgili  Rize  Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, 5 Kasım 2016 tarihinde bir tırın durdurularak arandığı, aramada 185 kilo 553 gram uyuşturucu madde ele geçirildiği hatırlatıldı. Aracın sürücüsü  Orhan Doğan'ın olay sonrası gözaltına alınarak tutuklandığı ve 1 yıldır  Rize 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı kaydedilirken, yapılan yargılama sonucunda mahkeme heyetinin, sanık Doğan'a, "uyuşturucu madde ticareti yapmak ve sağlamak" suçundan 25 yıl hapis ve 500 bin lira para cezası verdiği bildirildi.
 
Öte yandan  Rize'de 5 Ekim 2016 tarihinde  Emniyet Genel Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Daire Başkanlığı ve İstihbarat Daire Başkanlığı tarafından yürütülen ortak çalışma kapsamında,  Irak'ın kuzeyinde, terör örgütü PKK/KCK kamplarında üretildiği belirlenen eroin, tıra düzenlenen operasyonda ele geçirilmiş, gözaltına alınan sürücü  Orhan Doğan, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konulmuştu. -

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.