Sosyal Medya

RİZE

Rize'de yapılacak yeni şehir hastanesinin detayları belli oldu

AK Parti Rize Milletvekili Adayı Muhammed Avcı, deniz dolgusu üzerinde 300 dönümlük arazide 800 yataklı şehir hastanesi yapılacağını belirtti.

300 Dönüme Şehir Hastanesi
 
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Rize mitinginde Rize’ye yapılması planlanan Şehir Hastanesinin deniz dolgusu üzerinde 300 dönüme yakın bir alanda yapılacağını belirtmiş ve hastane ile ilgili bazı bilgileri de paylaşmıştı.
 
AK Parti Rize Milletvekili Adayı Muhammed Avcı, Rize Şehir Hastanesi projesinin görsellerini sosyal medya hesabından paylaşarak ihale sürecinin seçim sonrasında başlayacağını açıkladı.
 
 
Rize Şehir Hastanesi projesi çalışmalarının tamamlandığını ve projenin Yüksek Planlama Kurulu (YPK) ile Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandığını ifade eden Avcı, Rize Şehir Hastanesi ihale sürecinin Sağlık Bakanlığı tarafından 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimleri sonrasında başlatılacağı müjdesini verdi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Rize Mitinginde Rize'ye Şehir Hastanesi Müjdesi
 
AK Parti Rize mitinginde Rize'ye sağlık alanında yapılan yatırımlara ilişkin bilgi veren Erdoğan, kente şehir hastanesi kazandıracaklarını ve inşasının yakında başlayacağı müjdesini verdi. Erdoğan, "Rize şehir hastanesi deniz doldurularak kazanılacak. 300 dönüme yakın bir alanda 263 bin metrekare kapalı alana sahip bir şehir hastanesinin yapılmasıyla ilgili çalışma başladı." diye konuştu.
 
Hastanenin 554 normal yatak, 140 yoğun bakım yatağı, 100 palyatif bakım yatağı ve 6 mahkum yatağı olmak üzere toplam 800 yatak kapasiteli olacağını bildiren Erdoğan, burada 215 poliklinik muayene odası, 31 ameliyathane, 70 acil müşahede yatağı ve Türkiye'nin ilk hibrit ameliyathanesinin yer alacağını ifade etti.
 
 
 
 
 

1 Yorum

  1. vatansever

    Haziran 14, 2018 Perşembe 22:44

    İslampaşa mahallesi sahilinde yat limanı diye başlanıp bitirlmeyen mendireğin içi tam bu hastaneye göre.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.