Sosyal Medya

TRABZON

Trabzon'da pistten çıkan uçağın yolcularından o anlar

Trabzon Havaalanı'na iniş yaptıktan sonra pistten çıkan uçaktaki yolcular, yaşananları anlattı.

Fatma Gördü, Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde yaptığı açıklamada, olayın piste indikten sonra gerçekleştiğini dile getirerek, "Piste indik, biraz gittik müthiş bir gürültü oldu, sallanmaya başladık. Yan tarafa yattık, ön taraf aşağı, arka taraf havaya kalktı. Panik oldu, millet bağıran çağıran." diye konuştu.
 
Trabzon'da pistten çıkan uçağın yolcularından o anlar
 

"BENZİN KOKUYORDU, YANGIN ÇIKACAĞINDAN KORKTUK"
Yangın çıkmasından korktuklarını dile getiren Gördü, yaşadıklarını şöyle anlattı:
 
"Benzin kokmaya başladı. Yangın çıkacağını düşündük ondan korktuk. Panik yaptı millet. Hamile kadınlar, çocuklar vardı. Uyumuyorduk. Uçağın çakıldığını hissettim ben zaten. Ön taraftaydık, arka taraf tamamen arkaya kalktı. insanlar panik yapınca bir şeyler söylendi ama anlaşılmıyor gürültüden. Arka kapıdan çıkın diyor ama herkes birbirinin üstünden geçmeye çalışıyor. Berbat bir durum."
 
Trabzon'da pistten çıkan uçağın yolcularından o anlar
 
 

 
"KURTULMAMIZ MUCİZE"
Yolculardan Yüksel Gördü de "O anlar anlatılmaz yaşanır ancak. Bir mucize bizim kurtulmamız. Yanabilirdik, patlayabilirdi, denize uçabilirdik. Çok şükür Allah'ıma buna da şükür. Aklıma geldikçe delirecek gibi oluyorum." dedi.
 
Gördü, uçakta kızının da olduğunu ifade ederek, kızının tedbir amacıyla hastaneye götürüldüğünü söyledi.

1 Yorum

  1. vatandaş

    Ocak 16, 2018 Salı 12:41

    açil çıkış kapıları 15dk açılmamış. açılmaz tabi. bizim insanımız oraya ayaklarını daha rahat ettirmek için oturursa 15dk dada açılmaz 1 saatte de açılmaz.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.