Sosyal Medya

DÜNYA

Trump'dan iğrenç tweet!

ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasına dünyadan tepkiler gelmeye devam ediyor. Birleşmiş Milletler (BM), Almanya, Rusya, İngiltere ve İran'dan açıklamalar geldi. ABD Başkanı Donald Trump ise, katliamın yapıldığı saatlerde Twitter hesabından pişkin bir açıklama yayımladı.

ABD Başkanı Donald Trump, İsrail askerlerinin canlı yayında 37 Filistinliyi katlettikleri sırada Twitter hesabından saat 16.00'daki açılış için tweet attı...
 
İĞRENÇ PAYLAŞIM
Amerika Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından pişkin bir açıklama yaptı. İşgal askerinin katliamını görmezden gelen Trump "İsrail için harika bir gün" mesajını paylaştı. ABD Başkanı, "ABD Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınması Fox News ve Fox Business kanallarından saat 9'da canlı yayınlanacak. İsrail için harika bir gün!" dedi.
 
 
Trump, ABD'nin Kudüs Büyükelçiliğinin açılışının yapılmasına saatler kala Twitter'dan yaptığı açıklamada, "İsrail için büyük gün" dedi. Trump'ın Filistin'de çok sayıda kişinin gerçek mermilerle öldürüldüğü gün attığı tweet sosyal medyada öfkeye neden oldu.
 
TÖREN TSİ 16.00'DA BAŞLADI
ABD'nin Kudüs büyükelçiliğinin açılış törenine, ABD Başkanı Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump ve damadı Jared Kushner'in de aralarında bulunduğu üst düzey ABD'li yetkililer katılıyor. Çoğu AB temsilcisi ise törende yer almıyor. Trump'ın büyükelçiliği Kudüs'e taşıma kararı Filistinlileri öfkelendirmişti.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.