Sosyal Medya

EKONOMİ

Trump'tan skandal Türkiye kararı: İki katına çıktı

ABD Başkanı Donald Trump, ülkesinin Türkiye'den çelik ve alüminyum ithalatındaki gümrük vergilerini iki katına çıkardığını açıkladı.

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'ye yönelik skandal paylaşımlarına bir yenisini ekleyerek, çelik ve alüminyum için gümrük  vergileri iki katına çıkardığını duyurdu.
 
Trump, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Türk lirasının ABD doları karşısında hızla düştüğünü" ifade ederek, Türkiye'den gelen çelik ve alüminyum üzerindeki gümrük vergilerinin ikiye katlanmasına onay verdiğini duyurdu.
 
Trump, "Alüminyumda bu oran artık yüzde 20, çelikte de yüzde 50 olacak. Türkiye ile ilişkilerimiz bu dönemde iyi değil" ifadelerini kullandı.
 
Trump’ın bu açıklaması sonrası Türk Lirasında değer kayıpları arttı. Haftanın son işlem gününe sert yükselişle başlayan dolar/TL geniş bantta dalgalanma gösteriyor. Kurda alış - satış kotasyonları arasındaki makas da dikkat çekiyor.
 
Sabah saatlerinde 6.25 seviyesine zıplayan Dolar/TL bir ara 6.65 seviyelerine sıçradı. Benzer hareket Euro/TL'de de gözlenirken, parite 7.78'i aştı. Şu sıralar Dolar/TL’de son işlemler 6.3343 seviyesinden geçmekte.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.