Sosyal Medya

GÜNDEM

Türkiye geneli hava durumu: 09 Ağustos 2018

Hava sıcaklığının, Türkiye'nin doğusunda 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Türkiye'nin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Batı Karadeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Karabük çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Ordu, Giresun, Rize ve Artvin çevreleri ile Samsun ve Trabzon'un doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
 
Hava sıcaklığının, Türkiye'nin doğusunda 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
 
Rüzgarın, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey Ege, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu'nun güneybatısı ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzeybatısında yer yer kuvvetli olarak olarak esmesi bekleniyor.
 
Kuvvetli yağış uyarısı:
 
Yağışların; Ordu, Giresun, Rize ve Artvin çevreleri ile Samsun ve Trabzon'un doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.
 
Kuvvetli rüzgar uyarısı
 
Rüzgarın; Marmara, Kuzey Ege, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu'nun güneybatısı ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzeybatısında yer yer kuvvetli olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.
 
Bölgelerimizde hava
 
Marmara
 
Parçalı, doğusu yer yer çok bulutlu, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.
 
İstanbul 32 derece/Parçalı bulutlu
 
Ege
 
Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege'de yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.
 
İzmir  37 derece/Az bulutlu ve açık
 
Akdeniz
 
Az bulutlu ve açık, doğusunun yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.
 
Adana 35 derece/Parçalı ve az bulutlu
 
İç Anadolu
 
Az bulutlu ve açık, kuzey kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölgenin kuzeydoğusunda yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.
 
Ankara  30 derece/Az bulutlu, kuzey kesimleri yer yer parçalı bulutlu
 
Batı Karadeniz
 
Parçalı yer yer çok bulutlu, kıyı kesimleri ile Düzce ve Karabük çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
Bolu 27 derece/Parçalı yer yer çok bulutlu
 
Orta ve Doğu Karadeniz
 
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Ordu, Giresun, Rize ve Artvin çevreleri ile Samsun ve Trabzon'un doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
 
Doğu Anadolu
 
Az bulutlu ve açık, kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, bölgenin kuzeydoğu kesimleri ile ilk saatlerde Tunceli çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
Erzurum 23 derece/ Parçalı bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
 
Güneydoğu Anadolu
 
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
 
Diyarbakır  39 derece/Az bulutlu ve açık

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.